Jak sprzedać auto na części? Czy to się opłaca?

15 grudnia 2022 / Comments 0 / 425 / Blog
Jak sprzedać auto na części? Czy to się opłaca?
Facebook It
Tweet It
Pinterest It

Posiadacze nieużywanych samochodów bardzo często decydują się na sprzedaż pojazdu poprzez portale ogłoszeniowe, nie rozważając alternatyw tego rozwiązania, które nierzadko pozwolą zaoszczędzić i czas i pieniądze. Jedną z nich jest sprzedaż auta na części, jednak czy to się zawsze opłaca? Kiedy warto zdecydować się na sprzedaż samochodu na części?

Auto na części – z jakimi konsekwencjami trzeba się liczyć

Podczas sprzedaży nieużywanego pojazdu chcemy jak najwięcej na tym zarobić i jest to całkowicie naturalne – szukamy najbardziej korzystnej oferty nie tylko podczas zakupu nowego auta, ale także podczas jego sprzedaży. Czasem jednak przychodzą do głowy pomysły, które może i przyczyniłyby się do większego zarobku, ale mogą nieść za sobą nieprzyjemne konsekwencje. Takim rozwiązaniem jest samodzielny demontaż samochodu i sprzedaż części na własną rękę. Kalkulując ceny poszczególnych elementów wchodzących w budowę samochodu i ich wartość jako całość, nierzadko dochodzimy do wniosku, że lepiej by było rozmontować wartościowe części i wystawić je na sprzedaż. Nie jest to jednak działanie legalne! 

Samodzielny demontaż auta jest niezgodny z prawem głównie z uwagi na środowisko – nieumiejętna rozbiórka może spowodować dostanie się bardzo szkodliwych substancji do gleby oraz wód, siejąc spustoszenie w naturze. Za takie działanie grożą surowe kary pieniężne, które znacząco przewyższają możliwy zarobek na częściach. Dlatego, jeśli jesteś w posiadaniu niesprawnego auta, najlepiej zgłoś się do punktu złomowania aut. Co natomiast warto zrobić, mając lekko uszkodzone lub całkowicie sprawne auto? Czy sprzedaż auta na części nadal wchodzi w grę?

Sprzedaż sprawnego samochodu na części

To jakie rozwiązanie jest najbardziej korzystne w Twoim przypadku, zależy przede wszystkim od stanu samochodu. Jeśli jedna z jego części uległa poważnej awarii, ale poza tym samochód jest w dobrym stanie, warto rozejrzeć się za renomowanym skupem aut używanych. Pozwoli to na szybką transakcję zgodną z prawem, dzięki czemu unikniesz jakichkolwiek problemów związanych z pozbyciem się pojazdu. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie skupy zajmują się odkupieniem aut na części, jednak to zwykle zależy od stanu samochodu. Autozmieniarka posiada w swojej ofercie holowanie i przyjazd lawetą pod wskazany adres, więc jeśli uszkodzenie nie będzie zbyt duże, z chęcią odkupimy auto, a Ty będziesz cieszył się gotówką od ręki. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest rzetelny proces sprzedaży, który usprawni załatwienie wszystkich formalności, wiążących się z rezygnacją z cyklicznych opłat za posiadanie samochodu.

Jeśli jednak masz do czynienia ze szkodą całkowitą, która uniemożliwia korzystanie z samochodu, jedynym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do stacji demontażu, autokasacji lub złomowiska. To pozwoli Ci przejść przez proces sprzedaży w sposób legalny, dzięki czemu będzie możliwe niezwłoczne wyrejestrowanie auta.

To, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza, zależy przede wszystkim od stanu mechanicznego samochodu. Dlatego jeśli myślisz o sprzedaży auta na części, skontaktuj się wcześniej z naszym skupem aut w Łodzi, a dowiesz się czy jesteśmy zainteresowani posiadanym pojazdem oraz poznasz naszą wycenę. Dzięki temu przed zgłoszeniem się do firmy w celu rozbiórki auta będziesz miał pełny obraz i porównanie możliwych opcji sprzedaży samochodu.

NEED A HAND TO FIND YOUR CAR?

Compare List